• Gogle Arctica  G-105 FP

Gogle Arctica z polaryzacją i fotochromem

Gogle narciarskie z filtrem polaryzacyjnym – dostosują się do zmiennych warunków oświetleniowych. Z podwójnymi szkłami i powłoką AntiFog zapobiegającą parowaniu. Wyposażone w magnetyczne mocowania służące do szybkiej zmiany szkieł.

Soczewki fotochromowe

Soczewki fotochromowe ciemnieją przy zwiększającym się natężeniu UV i rozjaśniają przy zmniejszeniu intensywności promieniowania świetlnego. Filtry fotochromowe stanowią skuteczną ochronę oczu zarówno w warunkach intensywnego promieniowania słonecznego, jak i niedostatecznego oświetlenia. Mają też zdolność filtrowania całego zakresu promieniowania UV.

Soczewki polaryzacyjne

Soczewki blokują spolaryzowane światło odbite od płaszczyzn poziomych, takich jak śnieg, piasek czy woda. Redukują odblaski i lśnienia – aż 99%. Filtr polaryzacyjny zwiększa kontrastowość i znacznie poprawia jakość widzenia.

System podwójnych szkieł

Podwójne szkła zapobiegają parowaniu gogli. Zewnętrzną warstwę wykonano z poliwęglanu, a wewnętrzną z octanu celulozy. Warstwa powietrza, która znajduje się między szybami tworzy barierę eliminującą parowanie.

Poliwęglan

Szybkę zewnętrzną gogli wykonano z poliwęglanu. To materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Jest tak wytrzymały, że produkowane są z niego kuloodporne szyby. Gogle dobrze znoszą wstrząsy i upadki z wysokości. Szybki rozjaśniają i wyostrzają obraz.

Powłoka AntiFog

Wewnętrzną szybę pokryto powłoką AntiFog. Jej zadaniem jest zapobieganie parowaniu soczewki w niskich temperaturach. Gogle znacznie poprawiają widoczność w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Filtr UV 400

Okulary pochłaniają 100% szkodliwego promieniowania ultrafioletowego: UVA, UVB i UVC.

Mocowanie magnetyczne

Gogle wyposażono w system błyskawicznej wymiany szkieł. Szkła i ramki posiadają magnetyczne mocowania, dzięki którym możesz szybko i sprawnie wymienić je na stoku.

Gąbka antyalergiczna

Gogle posiadają 3-warstwową gąbkę z wentylacją. Składa się ona z 2 warstw poliuretanowej pianki o średniej i wysokiej gęstości. Pianka pokryta jest miękkim, przyjaznym dla skóry materiałem typu polarfleece. Gąbka umożliwia idealne dopasowanie do twarzy i komfort użytkowania.

Ramka

Ramkę wykonano z termoplastycznego poliuretanu. Jest on bardzo wytrzymały i elastyczny. Dostosowano go specjalnie do minusowych temperatur.

Kategoria przepuszczalności światła

- kat. 2 (18%-43%) średnio intensywne światło słoneczne

- kat. 3 (8%-18%) intensywne światło słoneczne

- kat. 4 (3%-8%) bardzo intensywne światło słoneczne

Szerokość wewn. znajdująca się między zawiasami 18,5 cm

Szerokość zewnętrzna szkieł z ramką 24 cm

Wysokość zewnętrzna szkieł z ramką 9,5 cm

Opis techniczny:

gogle narciarskie bezramkowe – szerokie pole widzenia

wymienne szyby – mocowanie magnetyczne

soczewka fotochromowa szara z filtrem polaryzacyjnym

zewnętrzna szybka z wytrzymałego poliwęglanu

wewnętrzne szkła z octanu celulozy

powłoka AntiFog zapobiegająca parowaniu

3-warstwowa gąbka z wentylacją

filtr UV 400

w zestawie: gogle, pudełko, woreczek z mikrofibry

Gogle Arctica G-105 FP

  • Kod produktu: Gogle Arctica G-105 FP
  • Dostępność: Na stanie
  • 339,00 zł