Wiązania Skiturowe Marker Alpinist 10
z oryginalnymi skistoperami   MARKER ALPINIST brake :90 mm 


Ultra lekkie wiązania tourowe typu Tech! Waga bez ski stopera to 245g, a to robi piorunujące wrażenie. Konstrukcja wiązania pomimo bardzo niskiej wagi oferuje doskonałe przeniesienie mocy dzięki otworom montażowym o rozstawie 38 mm. Przód wiązania wzmocniony jest karbonem i pracuje na podwójnej sprężynie. Ich budowa zabezpiecza przed gromadzeniem się lodu zarówno pod palcami jak i pod piętą. Bardzo lekki ski stoper - tylko 90g - blokuje się automatycznie w trybie podchodzenia, a aktywuje po przełączeniu w tryb zjazdowy. Wiązania Alpinist mają możliwość ustawienia kąta podchodzenia 0º, 5º i 9º, możliwość założenia noży kompatybilnych z Kingpin, możliwość regulacji rozstawu tyłu wiązania o 15mm. Know-How i dziesięciolecia doświadczenia Markera w projektowaniu wiązań narciarskich odzwierciedlają każdy szczegół tego wiązania. Wiązania Alpinist skierowane są dla narciarzy, którzy są świadomi ich wagi, ale nadal chcą czegoś, czemu mogą zaufać w drodze na dół.

Opis:

DIN/ISO 4.0 - 10.0

Zalecana waga zawodnika max. 110 kg

Wysokość stoiska bez nart 18 mm

Wpięcie dziobów Carbon reinforced Pin Toe

Wpięcie pięty ALPINSIT heel

Kategoria Touring Pin

Weight without brake 245 g

335 g (with optional brake)

Kąty podchodzenia  0°, 5°, 9°

Szerokość hamulca optional (90; 105; 115 mm)

Typ buta Touring Boots

Zakres regulacji pięty 15 mm

Technologie:

Anti Ice Pads - Przeciwoblodzeniowe elementy zapobiegające zamarzaniu przodu i pięty wiązania.

Climbing Aids Alpinist -  Neutralny tryb chodzenia i dwa pomoce do wspinaczki oferujące 5 i 9 stopni. Tryb szybkiej zmiany biegów umożliwia szybką zmianę biegów w zakresie od 0 do 9 stopni bez konieczności obracania stopy.

Do kompletu wiązań dołączany:

Skistopery Marker Alpinist Brake /szerokość 90mm/  to element uzupełniający klasyk w kolekcji wiązań firmy Marker. Można je w razie potrzeby zamontować, szczególnie jeśli w planach mamy poruszanie się także po przygotowanej trasie. Jeśli uznamy, że nie jest on potrzeby można go wymontować zyskując zmniejszenie wagi wiązania.

Ski-stoper Marker Alpinist Brake automatycznie blokuje się w trybie chodzenia oraz uruchamia się przy opcji do zjazdu. Działa niezwykle intuicyjnie, dlatego nie musisz specjalnie zastanawiać się nad jego odpowiednim ustawieniem. Sam zablokuje się na czas podchodzenie stromym zboczem oraz uwolni się, gdy przygotujemy się do intensywnego zjazdu.

Skistopery współpracują z wiązaniami Marker Alpinist, które charakteryzują się niezwykle niską wagą. To propozycja rozszerzenia funkcjonalności tego modelu, w przypadku, gdy poza skiturowymi wycieczkami planujemy także wypady na przygotowaną trasę.


Cena katalogowa takiego nowego zestawu w sezonie to ponad 1550zl  /wiązania  1300zł + hamulce ok.250zł /


Teraz w promocji przedsezonowej - wyjątkowo tylko 1299zł  /Cena dotyczy zestawu : wiązania z hamulcami/


Wiązanie Marker Alpinist 10 Black 2022

  • Kod produktu: Wiązanie Marker Alpinist 10 Black 2022
  • Dostępność: Na stanie
  • 1.600,00 zł
  • 1.349,00 zł