Head   V-Shape  V-5 Lyt Tech model 2022
z wiązaniami Tyrolia PR 10 GW

Nowa linia nart w kolekcji Head- Seria V- oferuje wyjątkowe, indywidualne właściwości. Narty wykorzystują przełomową konstrukcję Lyt Tech, zapewniającą bezwysiłkową kontrolę, lepsze sterowanie i inicjację skrętu oraz doskonałe trzymanie śniegu, stabilność i tłumienie wibracji. Narty adresowane do średnio i dobrze jeżdżących narciarzy pragnących podnosić swoje umiejętności.

V-Shape V5  zbudowane na bazie modelu V4 tylko o wzmocnionym rdzeniu drewnianym. Stąd są nieco sztywniejsze od modelu bazowego.

Są szersze od większości popularnych modeli  dzięki czemu dobrze sprawdzają się poza trasą lub w trudniejszych warunkach terenowych -  adresowane dla średniozaawansowanych i doskonalących jazdę narciarzy

Poza nowym designem nart wprowadzono nowy parametr, który nazywa się Taper Ratio – jest to różnica szerokości dziobu oraz piętki narty (w najszerszym miejscu). Poprzednie modele miały takie same szerokości w tych miejscach, teraz jednak zastosowana dysproporcja pozwala na łatwiejsze wejście w zakręt oraz na komfortową jazdę, nawet niedoświadczonym narciarzom.

Narty dodatkowo, w zależności od modelu, różnią się Rockerem, czyli profilem nart – niższe modele posiadają mniejszą szerokość w środkowej części, inna długości promienia i kąta podgięcia dziobu oraz są dużo miększe. Stąd też narty V-Shape V5 dobrze sprawdzą się na przygotowanych trasach, a V-Shape V10 mogą być używane nawet na słabo przygotowanych trasach, a nawet poza nimi.

Technologie, które czynią ten model tak uniwersalnym to konstrukcja Allride rocker, czyli 20% tłumiącego nierówności rockera z 80% wygięciem camber. Dodatkowo wyjątkowo lekka i wytrzymała konstrukcja Graphene i Carbon Sandwich Worldcup i lekki rdzeń drewniany z Koruba. Nazwa linii V-Shape nawiązuje do kształtu narty która jest znacznie szersza w strefie dziobu i węższa w okolicy piętki, co ułatwia inicjację skrętu. Różnica pomiędzy tymi szerokościami wyznacza współczynnik Temper Ratio.

Narty z wiązaniami TYROLIA PR 10 GW  skala 3-10 DIN, montowane do fabrycznej płyty w systemie szynowym system ten  zapewnia bezproblemowe dopasowanie do każdego rozmiaru buta.

Konstrukcja Lyt Tech: Tworząc serię nart z super lekkim rdzeniem i wzmocnionym Graphenem na całej długości narty, inżynierowie HEAD byli stanie zwiększyć jej moc i wytrzymałość, jednocześnie czyniąc ją niewiarygodnie lekką. Unikalna dystrybucja wagi sprawiła, że dziób i piętka narty są grubsze, a część środkowa cieńsza. V-Shape LYT zapewnia bezwysiłkową kontrolę, lepsze sterowanie i inicjację skrętu.


Temper Ratio

Taper Ratio to różnica w szerokości dzioba i piętki narty. Większa różnica pozwala na jazdę z mniejszymi umiejętnościami oraz z mniejszym wysiłkiem ponieważ narty pomagają inicjować skręt i wspierają narciarza w każdej sytuacji. Mniejsza różnica (taper ratio) umożliwia bardziej dynamiczną jazdę, precyzyjną inicjację skrętu oraz zapewnia wyjątkowa stabilność.

Opis techniczny:

Technologia ERA 3.0 - kombinacja technologii, kształtu i geometrii, przekładająca się na sterowanie bez wysiłku i uniwersalności narty w miękkim śniegu

Konstrukcja LYT Tech

Graphene

Konstrukcja Carbon Sandwich Cap

Ślizg Structured UHM C Base

Allride Rocker

Taliowanie : 127-70-107mm   R- 13,4 dla 170cm

Narty Head V-Shape V5 Lyt model 2022

  • Kod produktu: Narty Head V-Shape V5 Lyt model 2022
  • Dostępność: Na stanie
  • 1.999,00 zł
  • 1.399,00 zł


Dostępne opcje