Head  V-Shape  V-4 Lyt Tech model 2020
z wiązaniami Tyrolia Pr 10 Grip Walk


Nowa linia nart w kolekcji Head- Seria V- oferuje wyjątkowe, indywidualne właściwości. Narty wykorzystują przełomową konstrukcję Lyt Tech, zapewniającą bez wysiłkową kontrolę, lepsze sterowanie i inicjację skrętu oraz doskonałe trzymanie śniegu, stabilność i tłumienie wibracji.
V-Shape V4  są szersze od większości popularnych modeli  dzięki czemu dobrze sprawdzają się poza trasą lub w trudniejszych warunkach terenowych -  adresowane dla średniozaawansowanych i doskonalących jazdę narciarzy
Poza nowym designem nart wprowadzono nowy parametr, który nazywa się Taper Ratio – jest to różnica szerokości dziobu oraz piętki narty (w najszerszym miejscu). Poprzednie modele miały takie same szerokości w tych miejscach, teraz jednak zastosowana dysproporcja pozwala na łatwiejsze wejście w zakręt oraz na komfortową jazdę, nawet niedoświadczonym narciarzom.
Narty dodatkowo, w zależności od modelu, różnią się Rockerem, czyli profilem nart – niższe modele posiadają mniejszą szerokość w środkowej części, inna długości promienia i kąta podgięcia dziobu oraz są dużo miększe. Stąd też narty V-Shape V4 dobrze sprawdzą się na przygotowanych trasach, a V-Shape V10 mogą być używane nawet na słabo przygotowanych trasach, a nawet poza nimi.
Technologie, które czynią ten model tak uniwersalnym to konstrukcja Allride rocker, czyli 20% tłumiącego nierówności rockera z 80% wygięciem camber. Dodatkowo wyjątkowo lekka i wytrzymała konstrukcja Graphene i Carbon Sandwich Worldcup i lekki rdzeń drewniany z Koruba. Nazwa linii V-Shape nawiązuje do kształtu narty która jest znacznie szersza w strefie dziobu i węższa w okolicy piętki, co ułatwia inicjację skrętu. Różnica pomiędzy tymi szerokościami wyznacza współczynnik Temper Ratio.
Narty z wiązaniami Tyrolia PR 10 , skala 3-10 DIN
montowane do fabrycznej płyty w systemie szynowym system ten  zapewnia bezproblemowe dopasowanie do każdego rozmiaru buta
Konstrukcja Lyt Tech: Tworząc serię nart z super lekkim rdzeniem i wzmocnionym Graphenem na całej długości narty, inżynierowie HEAD byli stanie zwiększyć jej moc i wytrzymałość, jednocześnie czyniąc ją niewiarygodnie lekką. Unikalna dystrybucja wagi sprawiła, że dziób i piętka narty są grubsze, a część środkowa cieńsza. V-Shape LYT zapewnia bez wysiłkową kontrolę, lepsze sterowanie i inicjację skrętu.
Temper Ratio
Taper Ratio to różnica w szerokości dzioba i piętki narty. Większa różnica pozwala na jazdę z mniejszymi umiejętnościami oraz z mniejszym wysiłkiem ponieważ narty pomagają inicjować skręt i wspierają narciarza w każdej sytuacji. Mniejsza różnica (taper ratio) umożliwia bardziej dynamiczną jazdę, precyzyjną inicjację skrętu oraz zapewnia wyjątkowa stabilność.

Opis techniczny:

Technologia ERA 3.0 - kombinacja technologii, kształtu i geometrii, przekładająca się na sterowanie bez wysiłku i uniwersalności narty w miękkim śniegu
Konstrukcja LYT Tech
Graphene
Konstrukcja Carbon Sandwich Cap
Rdzeń drewniany KARUBA
Ślizg Structured UHM C Base
Allride Rocker
Taliowanie :132-73-113mm   R- 12,5 dla 170cm


Narty Head V-Shape V4 SW LYT 2020

  • Kod produktu: Narty Head V-Shape V6 SW LYT 2020
  • Dostępność: Na stanie
  • 1.799,00 zł
  • 999,00 zł


Dostępne opcje