Narty  Volkl Deacon 80 model 2020
z wiązaniami Marker Lowride XL 13,0 FR Grip Walk

Nowa geometria, która przypadnie do gustu każdemu! Moc i stabilność w każdej prędkości zapewnia zintegrowana rama Glass Frame. Nowe wiązanie LowRide XL to szybkie i dynamiczne przeniesienie energii. Wiązania montowane są bezpośrednio do nart za pomocą szyn montażowych, wydrążonych w samym rdzeniu narty. W nartach Deacon 80 zastosowano najbardziej uniwersalną konstrukcję nart, która przystosowuje się do podłoża oraz stylu jazdy narciarza: profil XTD Tip&Tail Rocker. Lepsze trzymanie krawędzi oraz zapewnienie sprężystości nart gwarantuje konstrukcja 3D.Ridge wzmocniona stalą i połączona z 3D.Glass.

Najważniejszą zmianą jest jednak zastosowanie nowej technologii potrójnego promienia skrętu - 3D Radius.

- krótki promień skrętu w centralnej części nart pozwala na szybkie i ciasne skręty nawet przy małej prędkości.

- długi promień skrętu gwarantuje stabilność w szybkiej jeździe.

- średni promień skrętu tyłów nart ułatwia i przyspiesza wyjście ze skrętu.

Narty Volkl Deacon 80 to niezastąpiony sprzęt w trudnych warunkach na stoku. Jeśli szukasz nart na każde warunki - to właśnie je znalazłeś!

Technologie:

3D.Ridge

3D.Glass

Powered by Steel

Glass Frame

3 Radius Sidecut

Full Sidewall

Base: P-Tex 2100

3D Full SensorWoodCore

Taliowanie :128-80-111mm   dla 172cm

3D Radius Sidecut sprawia, że narta jest wstanie wykonywać bardzo szybkie skręty jednocześnie zachowując stabilność przy długich łukach.

R23/R14/R19m  dla  172cm

Narty z wiązaniami MARKER LOWRIDE 13 FR WALK GRIP 13,0 skala 4-13 DIN, montowane do fabrycznej płyty  w systemie szynowym system ten  zapewnia bezproblemowe dopasowanie do każdego rozmiaru buta.

Opis:

Tip&Tail Rocker czyli podgięcie przodów i tyłów nart, z zachowaniem konstrukcji camber na środku nart jest to innowacyjna i sprawdzona technologia. Stosowana zazwyczaj w nartach z grupy allmountain dodając im więcej uniwersalności. Dzięki niej długość krawędzi kontaktowej jest dłuższa podczas skrętu, zwiększając przy tym stabilność nart. Jest to w szczególności odczuwalne przy większej szybkości oraz oblodzonych trasach. Tip Rocker ułatwia również inicjację skrętu, dlatego takie narty idealnie nadają się szlifowania techniki jazdy czy też samej nauki jazdy.

Technologia 3 D Ridge

Niezwykle efektywna, efektowna konstrukcja nart Völkl. 3D.Ridge to charakterystyczny karbonowy grzbiet, biegnący przez całą długość deski. Pod nim kryje się drewniany rdzeń, który zapewnia większą sztywność oraz lepszą stabilizację. Jest najgrubszy w miejscu wiązania, gdzie narta przenosi największe siły. Idąc stronę przodów, tyłów i krawędzi, grubość rdzenia jest redukowana, a jego rolę zapewnienia sztywności i stalilności przejmuje karbonowa powłoka. Taki kształt rdzenia, w połączeniu z nową geometrią, znacznie zmniejsza bezwładność narty w skrajnych miejscach oraz pozwala na harmonijny rozkład jej sztywności, zwiększając dzięki temu czucie podłoża. Zwiększona sztywność poprzeczna, dzięki natychmiastowej reakcji na impulsy narciarza, ułatwia manewrowanie nartą. Uzyskana niska waga narty, przy zachowanych parametrach jezdnych, w niesamowity sposób potęguje możliwości sprzętu. Dynamikę nart z 3D.Ridge można śmiało porównać od bardzo lekkich bolidów Formuły 1, w których zamontowane są silniki o dużych mocach.

Główne zalety i korzyści przy zastosowaniu 3d.Ridge:

Obniżenie wagi przy szerszych modelach nart

Poprawa stabilności poprzez zwiększenie sztywności nart

Lepsza dynamika nart

Precyzyjny przekaz energii na krawędzie nart

Większa sztywność skrętna

Technologia 3D Glass

3D.GLASS to najnowsza technologia marki Völkl przyczyniająca się do dalszego rozwoju wyczynowości nart.

Zwiększa ogólną wydajność sprzętu narciarskiego i stabilność nawet w krytycznych warunkach śniegowych.

W porównaniu do klasycznych konstrukcji, trójwymiarowe włókno szklane i wielość tych warstw w strefie wiązania skutkuje zwiększoną przyczepnością krawędzi i bardziej wyraźnym zachowanie odbicia podczas skrętów.


Narty Volkl Deacon 80 2020

  • Kod produktu: Narty Volkl Deacon 80 2020
  • Dostępność: Na stanie
  • 2.500,00 zł
  • 1.799,00 zł


Dostępne opcje