Narty skiturowe Volkl Rise Beyond  96 2022
z wiazaniami Marker Alpinist 12
i oryginalnymi fokami KOHALA


Narty skiturowe Volkl Rise Beyond 96 Flat to lekka propozycja marki, której rdzeń wykonany z drewna topoli i buka jest dodatkowo frezowany, aby całość była jeszcze lżejsza, a sztywność pozwalała na czerpanie przyjemności z jazdy w każdych warunkach.

Wszechstronność tej narcie zapewnia taliowanie, które ma przełożenie na dynamikę krótkich i długich skrętów. Dodatkowo wagę narty docenią skiturowcy, dla których ważny jest każdy gram sprzętu. Łatwość operowania fokami zarówno jeśli chodzi o zakładanie jak i zdejmowanie zapewni system Smart Skin Clip. Model idealnie sprawdzi się zarówno na przygotowanych trasach, jak i poza nimi.

Narty skiturowe Volkl Rise Beyond 96 Flat to model wykonany wyłącznie z najwyższej jakości materiałów. Za ich sprężystość, wytrzymałość i niską wagę odpowiada drewniany rdzeń Multilayer Woodcore Light. W okolicy wiązań wykorzystano w nim drewno bukowe, w pozostałych połączono topolę, aby maksymalnie zredukować wagę konstrukcji bez utraty sztywności. Frezowane szczeliny w rdzeniu pozwalają zaoszczędzić masę oraz optymalizować elastyczność w pożądanych miejscach. Narty wykorzystują geometrię 3D Radius. To rozwiązanie, które sprawia, że narta posiada trzy promienie skrętu, pozwalając niejako na dostosowywanie się do warunków i stylu jazdy użytkownika, zapewnia więc maksymalną wszechstronność i stabilność podczas pokonywania kolejnych zjazdów.


Narty skiturowe Volkl Rise Beyond 96 Flat posiadają profil Tip Rocker odpowiadający za zwinności narty i szybką inicjację skrętu, którą docenisz w ciasnych skrętach i technicznych odcinkach zjazdów. Długa aktywna krawędź pozwoli na zachowanie stabilności i pewności zarówno w krótkim jak i długim skręcie bez względu na warunki śniegowe. Nowy system mocowania fok Smart Skin Clip pozwala na błyskawiczne i intuicyjne zakładanie dedykowanych fok zarówno od dziobów jak i piętek nart. Model został wyposażony w spiekany ślizg P-Tex 2100, który jest niezwykle trwały i posiada niski współczynnik tarcia.

Cechy:

Narty Volkl Rise Beyond 96 Flat - najważniejsze cechy:

Ultralekka konstrukcja o wszechstronnej charakterystyce;

Rdzeń Multilayer Woodcore Light wykonany z drewna buku i topoli;

W zależności od strefy poszczególne rodzaje drewna wpływają na właściwości nart;

Geometria 3D Radius polegającą na nadanie nartom trzech różnych promieni skrętu zapewnia im wszechstronny charakter;

Wykorzystany w konstrukcji spiekany ślizg P-Tex 2100 jest trwały i posiada niski współczynnik tarcia;

Profil Tip Rocker pozwala na zwrotność i szybką inicjację skrętu;

Długa aktywna krawędź pozwala na zachowanie stabilności i pewności w skręcie;

System mocowania fok Smart Skin Clip odpowiada za szybkie i intuicyjne zakładanie dedykowanych fok

Taliowanie: 138- 96- 119 mm

Promień skrętu : 15m dla 170cm

Wiązania zjazdowe Marker Alpinist 12

Wiązania skiturowe Marker Alpinist 12 (w/o brake) to lekkie wiązanie wzmocnione carbonem. Przód modelu wykorzystuje technologię Intuitive Step In, która pozwala na łatwiejsze wpinanie buta poprzez gumowy ogranicznik, pozwalający na stabilizację przy wpinaniu. Szersza platforma zwiększa powierzchnię styku buta z wiązaniem. Intuitive Step In pozwala także na wpięcie buta, używając znacznie mniej siły. Tył wiązania także wzmocniony carbonem, daje możliwość ustawienia kąta podchodzenia 0º, 5º i 9º. Przepinanie pomiędzy wysokościami jest łatwe i możliwe do zrobienia za pomocą kija. Pięta wiązania pozwala na dobre przenoszenie sił z buta skiturowego podczas zjazdów, co przekłada się na szybszą reakcję narty i dynamiczniejsze skręty. Technologia ACTIVE LENGTH COMPENSATION pozwala na kompensację długości narty w zakresie 4 mm podczas wygięcia nart w skręcie.

Zakres regulacji do skorupy buta to: 290-300mm /zamontowane na małego buta taki rozmiar 25 maks 26

SKALA: 6-12 DIN

FOKI DEDYKOWANE DO NART TO VOELKL KOHLA

Nie ma znaczenia, czy jesteś na stoku, czy w otwartym terenie. Z fokami KOHLA VERTICAL Mixmohair możesz połączyć oba tereny, ponieważ są naprawdę wszechstronne. Typ Mixmohair oznacza, że foki posiadają domieszkę nylonu, dzięki czemu są bardzo trwałe i bardzo wytrzymałe. Między innymi dobrze trzymają na śniegu bez ślizgania się, a dzięki nowej technologii klejenia Smart Glue doskonale trzymają się na nartach. Jednocześnie można je łatwo odkleić od nart. Krótko mówiąc, pokonywanie tysięcy metrów z tymi fokami jest nieco przyjemniejsze.

Narty w super dobrym  stanie technicznym  i wizualnym. Niewielkie  -  minimalne ślady użytkowania  na szacie graficznej nart i wiązań. Krawędzie grube i równe - realne zużycie na poziomie 5%

Ślizgi również w super  stanie bez żadnych ubytków czy wypełnień. Foki nowe - nigdy nie zakładane na narty

W skali do 10 - narty oceniam na 9,0 !!

Na narty  używane udzielamy pełnej 24 miesięcznej GWARANCJI

CENA NOWEGO TAKIEGO ZESTAWU  W SEZONIE  TO PONAD 4000ZŁ

NARTY OKOŁO 2000ZŁ + WIĄZANIA 1500ZŁ + FOKI 600ZŁ

TERAZ W OKAZYJNEJ CENIE 2699ZŁ ZA CAŁY ZESTAW

Narty Volkl Rise Beyond 96

  • Kod produktu: Narty Volkl Rise Beyond 96
  • Dostępność: Na stanie
  • 4.500,00 zł
  • 2.599,00 zł


Dostępne opcje