• Narty Nordica GT 80 TI FDT 2019

Nordica GT 80 TI   FDT model 2019 z wiązaniami Marker TPX 12 FDT


Nowe GT 80 Ti zostało zbudowane dla zaawansowanych i ambitnych narciarzy, którzy poszukują wszechstronności w codziennej jeździe. Wybierając ten model, żadne warunki Was nie zaskoczą a jazda stanie się uzależniająca ciągle - chcą wiecej i wiecej .

Dzięki nowej lekkiej konstrukcji Dual Torsion Bridge, wyjątkowo szerokiej końcówce narty i zwinnemu zakończeniu nart, pokazuje także ambicje poza trasą. GT 80 Ti to idealne carvinski, które są pełne mocy i możesz na nich polegać w każdych warunkach śniegowo-terenowych.

W nartach zastosowano Energy 2 Titanium Torsion Bridge. To właśnie dzięki tej technologii  narty są bardziej elastyczne w osi podłużnej i poprzecznej oraz minimalnie lżejsze. Mają też mało agresywne, zaokrąglone piętki oraz umiarkowany rocker z przodu. GT Speedmachine 80 TI, pomimo szerokości, to narty jednoznacznie przeznaczone na trasy.

Na trasach sprawują się znakomicie i przede wszystkim harmonijnie. Bez względu na stan stoku: od twardego śniegu, aż po rozmiękłą popołudniową ciapę użytkownik tych desek będzie oczarowany ich zdolnością do wykonywania pięknych, czystych łuków na krawędziach.

Narty z wiązaniami Marker TPX 12 FDT skala 4-12 DIN, montowane w systemie szynowym zapewniającym szybkie i bezproblemowe dopasowanie do każdego rozmiaru buta.

Taliowanie :130-80-110mm    R-  15,5m dla 162cm

Opis techniczny:

- Energy 2 Titanium Dual Torsion Bridge: Lekka, sportowa konstrukcja wykonana z użyciem drewnianego rdzenia i dwóch warstw tytanu zapewnia znakomity przekaz mocy i lekką wagę konstrukcji.

- Recoil Power Plate: Płyta pod wiązaniem zapewniająca naturalne wygięcie nart w skręcie i płynny przekaz sił sterujących na narty.

- On Piste Rocker: Łagodny 10% rocker z przodu nart zwiększa łatwość inicjowania skrętów i przejścia na krawędź. Lekki 5% rocker z tyłu zwiększa kontrolę, ułatwiając wyjście ze skrętu.

- Dual Torsion Bridge: Umieszczony nad i pod rdzeniem narty tytanowy arkusz ze specyficznymi wycięciami zapewnia nartom stabilność skrętną i korzystne tłumnienie wibracji podczas jazdy na twardym śniegu i lodzie. Specyficzne wycięcia wpływają także na mniejszą wagę nart.

- FDT: Grupa wiązań firmy Marker oparta na rozwiązaniach zapewniających naturalne wygięcie nart podczas jazdy oraz łatwą regulację - bez użycia specjalistycznych narzędzi - do rozmiaru butów narciarskich.

Narty w dobrym a nawet plus dobrym stanie technicznym i wizualnym. Normalne  ślady użytkowania - zarysowania i otarcia  na szacie graficznej nart  zwłaszcza w tylnej części oraz  na wiązaniach.

Krawędzie  grube i równe - około 1,6 mm grubości  więc 20%  zużycia technicznego, fabryczne  mają 2,0 mm.

Ślizgi również w bardzo dobrym stanie bez żadnych ubytków czy wypełnień.W skali do 10 - narty oceniam na 8-8,5 !!
Narty Nordica GT 80 TI FDT 2019

  • Kod produktu: Narty Nordica GT 80 TI FDT 2019
  • Dostępność: Na stanie
  • 3.500,00 zł
  • 999,00 zł


Dostępne opcje