Narty Nordica  Spitfire Rb model 2019
wiązania Marker x-Cell 12 FDT

Najwyższy model nart Nordica Spitfire, które łączą cechy nart slalomowych i gigantowych, dzięki czemu pozwalają na jazdę zmiennym skrętem. Jest to najlepszy wybór dla osób, które nie lubią ograniczeń podczas jazdy na nartach. Narty dzięki konstrukcji z nart zawodniczych świetnie sprawdzają się podczas wysokich prędkości, a Carbon Race Bridge (czyli dodatkowe włókno węglowe na dziobach i końcach nart) pozwala na łatwe i pewne przejścia z krawędzi na krawędź.

Spitfire RB to najbardziej wydajny model nart carvingowy w kolekcji, stworzony dla zaawansowanych i doświadczonych narciarzy, którzy uwielbiają szybkość i pewność w każdym skręcie. Zbudowany podobnie jak narty wyścigowe, rdzeń drewniany, wzmocniony dwoma warstwami metalu, zapewnia płynną jazdę i doskonałą odbicie w każdym skręcie. Ponadwymiarowy kształt dziobów SPITFIRE RB jak w nartach SL umożliwiają szybką i łatwą inicjację skrętu, a talia i piętki jak w nartach GS umożliwiają płynne i mocne przejścia od długich do krótkich skrętów. Dziób i piętki wykonane z włókna węglowego sprawiają, że narty są lekkie, a jednocześnie zwiększają stabilność w skręcie. Aby połączyć wszystko razem, zastosowano nową płytę Power Recoil, która zapewnia niezwykle płynny flex, zwiększając jednocześnie moc i stabilność.

Wiązania  Marker X-CELL 12 FDT  w skali 4-12 DIN, montowane w systemie szynowym zapewniającym szybkie i bezproblemowe dopasowanie do każdego rozmiaru buta.

Taliowanie :122-72-102mm  R- 15m dla 168cm

Opis techniczny:

PROFIL MODERATE RACE

Zmodernizowany tip profilu nart w największym stopniu ułatwia inicjację skrętu przez zaangażowanie taliowania w początkowych fazie. Wzór SL na czubku oraz wzór GS na końcu narty, pozwala wykonywanie ruchów w szerokim zakresie, od szybkich i ostrych, aż po długie łagodne łuki rozciągające się od krawędzi do krawędzi stoku. Nie ma znaczenia łuk Twojego skrętu, ta technologia sprawi, że będzie to jeszcze bardziej przyjemne!

CARBON RACE BRIDGE

Technologia wykończenia dziobu i ogonu narty. Zapewnia większy opór przy skręcie i lepsze przenoszenie mocy na dziób narty. Dzięki zastosowaniu Carbonu narta oferuję niezrównaną stabilność, sztywność i przyczepność krawędzi.

ENERGY 2 TITANIUM

Oferuje najwyższy poziom wydajności z pełnym rdzeniem z drewna od czubka do końca narty. Konstrukcja ta pochodzi bezpośrednio z Pucharu Świata i zapewnia najbardziej precyzyjny i płynny skręt, a także dużą szybkość dzięki maksymalnemu przenoszeniu siły na krawędź.

Narty w stanie technicznym i wizualnym oceniam na dobry plus. Normalne  ślady użytkowania - drobne zarysowania i otarcia  na szacie graficznej nart i wiązań. Krawędzie dość grube i równe - 1,7-1,8 mm grubością, więc 10-15%  zużycia technicznego (fabryczna grubość to około 2mm). Ślizgi również w bardzo dobrym stanie bez żadnych ubytków czy wypełnień. W skali do 10 ocena nart  na 8,5 !!

Więcej na:zdjęci nart nordica spitfire rb 168 cm 2019


Narty Nordica Spitfire RB 2019 168 cm

  • Kod produktu: Narty Nordica Spitfire RB 2019 168 cm
  • Dostępność: Na stanie
  • 3.000,00 zł
  • 999,00 zł


Dostępne opcje