Narty Volkl Deacon 84 model 2020 
z wiązaniami Marker Lowride XL FR Grip Walk 13,0 


W sezonie 2019/2020, następują zmiana w kolekcji VOLKL, znika seria RTM (Ride The Mountain) a na jej miejsce wchodzi seria nart pod nazwą Deacon. W nowym roczniku VOLKL wprowadza serię zmian i ulepszeń.

Poprzedni model RTM 86 zostaje zastąpiony i dosłownie kompletnie odświeżony przez Deacon 84. Narty na tyle się różnią, że poza zbliżoną talią 86 i 84mm niewiele zostaje pomiędzy nimi wspólnego.

Nowy Deacon 84 2020 to przede wszystkim węższa talia oraz zmiana konstrukcji nart na Titanal Frame! Jest to sprawdzona a zarazem najnowsza konstrukcja nart All-Mountain stosowana przez VOLKL'a. Została ona wprowadzona po raz pierwszy rok wcześniej w modelu Mantra i zasłynęła z bardzo pozytywnych opinii - flagowy model Freeride Volkl'a od 10lat.

Przy okazji ulepszony został również obecny sposób montażu wiązań wprowadzając nowy system wiązań Low Ride XL. Jest to niższe wiązanie lepiej przekazujące siły na krawędzie a także pozwalające na swobodną zmianę środka ciężkości. W nowym wiązaniu dodano mocniejszą siłę wypięcia bo do 13 DIN zamiast 12.

Dzięki szerszej taili narty świetnie sprawują się na trasach gorzej przygotowanych. Konstrukcja tip&tail rocker w połączeniu z full speedwall zapewnia bardzo dużą zwinność zwinne i dynamikę w jeździe. Delikatnie podgięte dzioby i tyły sprawiają, że narty bardzo łatwo wchodzą w skręty. Dzięki czemu możemy wybrać narty trochę dłuższe (5- 10cm w zależności od preferencji) niż standardowo dokonując wyboru, a zapewnią nam one jeszcze większa stabilność i lepsze prowadzenie przy większych prędkościach, zachowując swoją zwinność.

Technologie :

Titanal Frame, 3D.Ridge, 3D.Glass, Glass Frame, 3D Radius Sidecut, Powered by Titanium, Full Sidewall

Taliowanie :132-84-115mm   dla 177cm

3D Radius Sidecut sprawia, że narta jest wstanie wykonywać bardzo szybkie skręty jednocześnie zachowując stabilność przy długich łukach.

R26/R16/R22m  dla  177cm

Narty z wiązaniami Marker  LOWRIDE 13 FR WALK GRIP 13,0 skala 4-13 DIN, montowane do fabrycznej płyty  w systemie szynowym system ten  zapewnia bezproblemowe dopasowanie do każdego rozmiaru buta.

Narty w praktycznie  bardzo  stanie technicznym  i wizualnym.

Normalne eksploatacyjne  ślady użytkowania -  zarysowania i otarcia na szacie graficznej nart i wiązań
Krawędzie grube i równe -  grubość krawędzi -1,7- 1,8mm grubości -  a więc praktycznie nie wielkie zużycie techniczne / nowe mają ok.2,0mm/
Ślizgi po serwisie przygotowane do jazdy - również w bardzo dobrym stanie
W skali do 10 - narty oceniam na 7,5-8 !!

Na narty pomimo ,że używane udzielamy
12 miesięcznej gwarancji.

Narty Volkl Deacon 84 2020

  • Kod produktu: Narty Volkl Deacon 84 2020
  • Dostępność: Na stanie
  • 3.700,00 zł
  • 1.499,00 zł


Dostępne opcje