• Narty Volkl Freeride 100Eight  2020

Narty Volkl Freeride  100EIGHT model 2020
wiązanie Marker Greefon TCX 13,0 


Niekwestionowany zwycięzca wśród nart freeridowych o szerokości talii do 120 mm. Narty typu all mountian freeride w rewolucyjnej konstrukcji 3D Ridge – najbardziej ekstremalnej, efektownej, ale i efektywnej konstrukcji nart. Trójwymiarowy kształt rdzenia, w połączeniu z nową geometrią zmniejsza bezwładność narty w jej skrajnych miejscach oraz pozwala na harmonijny rozkład flexu na całej długości narty.

Niska waga, przy dużej szerokości i sztywności, w niesamowity sposób potęguje możliwości tych nart. Wcześnie zakończony Rocker na dziobie ułatwia inicjację skrętu, a mocna budowa narty zapewnia szybkość i dynamikę w zjeździe.

Narty z wiązaniami MARKER GRIFFON 13,0 TCX w skali 4-13 DIN, montowane w systemie szynowym zapewniającym szybkie i bezproblemowe ustawienie do każdego rozmiaru buta.

Opis techniczny:

3D.Glass, 3D.Ridge, Full Rocker, Multi Layer Woodcore, Carbon Stringers, Moderate Taper, Full Sidewall

3D.Glass

Najnowsze rozwiązanie Voelkl-a w dalszym rozwoju stabilności i dynamiki nart nawet w najtrudniejszych warunkach. W porównaniu z dotychczasowymi konstrukcjami z włókna szklanego, w konstrukcji 3D.Glass, w celu poprawieniu parametrów zastosowano trójwymiarowe, wielowarstwowe laminaty wzdłuż całego rdzenia narty, wokół mocowania wiązań, a także nad krawędziami, otrzymując lepszą przyczepność krawędzi w skrajnych warunkach, zwrotność, stabilność i bardziej żywiołowe zachowanie w skręcie.

3D.Ridge

Centralne wzmocnienie i super cienkie boczne panele pozwalają znacząco zredukować masę przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej stabilności, sztywności i sprężystości. Opracowana przez Volkl - jest jedną z najbardziej radykalnych a jednocześnie maksymalnie efektywnych konstrukcji - stała się już symbolem najlepszych modeli marki. Gwałtownie obniżające się boczne panele zmniejszą bezwładność i masę rotującą narty, znacznie zwiększając ich zwinność. Odpowiednio wymodelowana centralna część rdzenia pozwala precyzyjnie kształtować sztywność narty i uzyskać właściwy i harmonijny flex. Niezależnie od uzyskanej niskiej wagi, konstrukcja 3D.Ridge jest bezkompromisowo wytrzymała, i co niezbędne w trudnych warunkach, także bardzo elastyczna.

Carbon Stringers

Umieszczona w konstrukcji dodatkowa warstwa włókna węglowego odpowiadająca za szybki przekaz energii, sprężystość i żywe zachowanie nart

Multi Layer Woodcore

Odpowiednia kombinacja drewna bukowego i topoli pozwoliła uzyskać wyjątkowo lekki i wytrzymały rdzeń drewniany, dzięki zastosowaniu twardego drewna w środkowej części narty w strefie wiązań i lżejszego bardziej elastycznego wokół oraz przedniej i tylnej części.

Moderate Taper

Umiarkowane zwężenie końcówek nart w przedniej i tylnej części jest kompromisem pomiędzy łatwym i pewnym prowadzeniem poza trasą i zwinnością i precyzją na przygotowanych stokach

Taliowanie:141-108-124mm R- 16,7m dla 165cm

Narty Volkl Freeride 100Eight 2020

  • Kod produktu: Narty Volkl Freeride 100Eight 2020
  • Dostępność: Na stanie
  • 4.000,00 zł
  • 1.599,00 zł


Dostępne opcje