Narty Nordica Doberman Spitfire 72 Rb model 2020
z wiązaniami Marker X-CELL 14 FDT

Narty NORDICA DOBERMANN SPITFIRE 72 RB FDT + XCELL 14 FDT  to przede wszystkim sprzęt dla zaawansowanych narciarzy, którzy uwielbiają nie tylko jazdę na nartach, ale przede wszystkim wyścigi. Spitfire 72 RB to najwęższa, najszybsza i najbardziej precyzyjna narta w nowej linii Spitfire. Stworzony do całodziennego szusowania, oferuje zaawansowanym narciarzom zabawę i szybkość. Dzioby inspirowane nartami slalomowymi, aby łatwiej inicjować skręt, talia 72 mm, a piętki w stylu GS pomagają w precyzyjnym i mocnym skręcie z nową łatwością.

Dlatego właśnie konstrukcja ma nowoczesny i wyścigowy charakter, ale nieco zmienione zakończenia. Duży wpływ na komfort, bezpieczeństwo i przekaz mocy mają zastosowane w ich konstrukcji nowoczesne technologie. Tak na przykład CARBON RACE BRIDGE sprawia, że możliwy jest maksymalny przesył mocy, a jednocześnie spora stabilność. Dzięki niej zarówno tył, jak i czubek narty są wzmocnione, co pozwala na szybsze i bardziej precyzyjne pokonywanie zakrętów. Konstrukcja wyposażona jest również w DYNAMIC RACE SHOVEL, a to sprawia, że czubek jest łagodniej zadarty ku górze. W ten sposób możliwe jest skuteczniejsze przekazywanie mocy oraz energii.

Wiązania  MARKER X-CELL 14 FDT skala 5-14 DIN, montowane w systemie szynowym zapewniającym szybkie i bezproblemowe dopasowanie do każdego rozmiaru buta.

Taliowanie :122-72-102mm  R- 16m dla 174cm

Opis techniczny:

DYNAMIC RACE SHOVEL to technologia, która zapewnia łagodniejsze wygięcie dziobu. Dzięki temu, że jest on mniej agresywny, to daje narciarzowi lepszą równowagę, a tym samym maksymalną stabilność i pełną kontrolę. Wpływa to również bardzo korzystnie na wykonywanie manewrów w tym na skręty, które są bardziej precyzyjne i można je z łatwością pokonać. Tej technologii narty zawdzięczają również wszechstronne i łatwe działanie w każdych warunkach nawierzchni na stoku i poza nim.

CARBON RACE BRIDGE

Technologia wykończenie dziobu i ogonu narty. Zapewnia większy opór przy skręcie i lepsze przenoszenie mocy na dziób narty. Dzięki zastosowaniu Carbonu narta oferuję niezrównaną stabilność, sztywność i przyczepność krawędzi.

ENERGY 2 TITANIUM

Oferuje najwyższy poziom wydajności z pełnym rdzeniem z drewna od czubka do końca narty. Konstrukcja ta pochodzi bezpośrednio z Pucharu Świata i zapewnia najbardziej precyzyjny i płynny skręt, a także dużą szybkość dzięki maksymalnemu przenoszeniu siły na krawędź.

RECOIL POWER PLATE

Recoil Power Plate to technologia, dzięki której narta ma swój naturalny potencjał. Wszystko to za sprawą specjalnej płytki, która wpływa na zachowanie naturalnego kształtu narty, czyli jej wygięcia. To z kolei ma bezpośredni wpływ na jej większą stabilność oraz żywotność. W ten sposób rzutuje ona również na bardziej płynne i tym samym skuteczniejsze przekazywanie mocy na nartę. Ta nowoczesna technologia zapewnia także narcie odpowiednią elastyczność oraz sztywność. Do tego jest bardzo prosta przy regulacji wiązania

Narty w stanie technicznym i wizualnym oceniam na dobry plus. Normalne  ślady użytkowania - drobne zarysowania i otarcia  na szacie graficznej nart i wiązań. Krawędzie dość grube i równe - 1,6-1,7 mm grubością więc 10-15%  zużycia technicznego  fabryczna grubość około 2 mm. Ślizgi również w bardzo dobrym stanie bez żadnych ubytków czy wypełnień. Na narty pomimo ,że używane udzielamy 12 miesięcznej gwarancji.

Narty Nordica Doberman Spitfire 72 RB 2020

  • Kod produktu: Narty Nordica Doberman Spitfire 72 RB 2020
  • Dostępność: Na stanie
  • 3.000,00 zł
  • 999,00 zł


Dostępne opcje