• Kask Marker Ampire

Kask Marker w nowej hybrydowe skorupie  i technologia MAP, której dodanie zwiększyło ochronę. 360 – stopniowy system EDGE PROTECTION zwiększa wytrzymałość w  tylnej części kasku. Mający zastosowanie głównie w zimowych sportach, MAP jest flagową technologią bezpieczeństwa, wykorzystuje ultra lekki polimer, który ma aż o 22% lepsze rozproszenie energii uderzenia niż podszewki EPS w większości kasków. Do regulacji wlotów powietrza kask Marker Ampire  posiada dźwignie już zintegrowaną w samej wentylacji dla mniejszej wagi oraz zwiększenia ergonomii.

SPECYFIKACJA:

KONSTRUKCJA: Hybrid Shell Construction

CERTYFIKATY: CE-EN-1077-2007-Class-B

OCHRONA: 360° Edge Protection

CECHY: Helmet Bag

WAGA: S 445 g, M 485 g, L 510 g

UŻYTE TECHNOLOGIE:

MAP (Multi-impact Adaptive Polymer): innowacyjna pianka o zamkniętych komórkach, dostarczająca absorpcję wielu uderzeń. Dodatkowo waga jest znacznie mniejsza niż z materiałami użytymi wcześniej. Jest przyjemnie miękki oraz elastyczny, pozwalając na swobodę ruchów i zwiększając komfort. Nie trzeba dodawać, że MAP spełnia wysokie wymagania w każdym zakresie temperatur.

Dlaczego MAP – minimalizacja ryzyka.

MAP skupia się na specyficznych dla sportu urazach, stworzony został dla zwiększenia bezpieczeństwa oraz funkcjonalności. Łączy wnioski i spostrzeżenia badań produktów wyższej klasy dla aspektów anatomicznych, bio-mechanicznych czy zachowań podczas uderzeń. Stworzone we współpracy z uniwersytetem w Bolonii, który zapewnił naukową konsultację przez cały proces. MAP zapewnia optymalne dopasowanie, swobodę ruchów, zwiększoną ochronę oraz bardzo szybkie dostosowanie do indywidualnych wymiarów głowy sportowca. MAP to stempel jakości, która wyróżnia wszystkie produkty wysokiej klasy firmy Marker.

Zwiększona absorpcja energii uderzeń.

Jak wyżej wspomniano, MAP jest przyjemnie miękki oraz elastyczny, lecz podczas uderzenia zaczyna się usztywniać nawet wtedy kiedy uderzenie wciąż trwa. Pomaga to absorbować energię szybciej i bardziej efektywnie. 

Niezmienność podczas różnych temperatur.

MAP zachowuje swoje właściwości w każdym zakresie temperatur. Wpływ temperatury na cechy absorpcji uderzeń jest znacząco mniejszy niż innych materiałów.

Absorpcja wielu uderzeń.

Dzięki właściwościom przeciwko wielu uderzeniom, pianka MAP natychmiast wraca do swojej formy po uderzeniu, zapewniając wysoką ochronę nawet podczas wielu uderzeń bezpośrednio następujących po sobie.

HYBRID SHELL CONSTRUCTION: Konstrukcja o niewielkiej wadze i niesamowitej wytrzymałości. Kask jest bardzo wygodny, zapewnia doskonałą wentylację, a w razie wypadku rozkłada siłę uderzenia równomiernie na całą swoją powierzchnię

MARKAIR CHANNEL SYSTEM: Kanałowy system wentylacji z regulacją, który gwarantuje doskonałą kontrolę temperatury. Zewnętrzna powłoka łączy się z wewnętrznymi kanałami wentylacyjnymi pianki EPS. Wyciąga wilgotne powietrze z okularów, zapobiegając parowaniu gogli.

RTS FIT SYSTEM: Trzypunktowy system dopasowania zlokalizowany w tylnej części kasku. Pozwala bardzo szybko dostosować kask do kształtu głowy.

360° EDGE PROTECTION: Płyta z poliwęglanu na dolnej krawędzi kasku zapewnia dodatkową ochronę w razie zderzenia bocznego. Chroni również przed wgnieceniami powstałymi podczas transportu lub codziennego użytku.

FIDLOCK OG SNAP: Wygodna w użyciu magnetyczna blokada z mechanizmem ślizgowym, którą można otwierać i zamykać jedną ręką, nawet w rękawicach. Gwarantuje bardzo bezpieczne i trwałe mocowanie.

2 POSITION CLIMATE CONTROL: Dwustopniowa regulacja ciepła, którą można kontrolować nawet w rękawicach podczas jazdy.

XDRY PERFORMANCE LINING: Profesjonalna podszewka, która zapewnia odpowiednią temperaturę głowy. Można ją łatwo zdejmować i prać ręcznie w letniej wodzie.

Opis i detale

Kask MARKER AMPIRE to zaawansowany technologicznie kask all-mountain, zapewniający komfort i ochronę w każdej pogodzie i na każdej głowie. Konstrukcja Hybrid Shell to połączenie dwóch materiałów: lekkiego i komfortowego wewnątrz oraz super wytrzymałego i twardego na zewnątrz, mającego za zadanie absorbcję i rozprowadzenie energi po całej skorupie. System RTS pozwoli wyregulować rozmiar kasku na cąłym obwodzie. Kask posiada efektywny system termoregulacji. Dzięki kanałom wentylacyjnym, znajdującym się pomiędzy skorupą kasku a jego wnętrzem, co zapewnia stały dopływ świeżego powietrza i odprowadzenie wilgoci. Wyposażenie kasku:▪hybrydowa skorupa ▪system wentylacji MarkAIR ▪regulacja rozmiaru RTS ▪wygodne magnetyczne zapięcie FIDLOCK OG ▪wyściółka XDRY PERFORMANCE ▪polikarbonowe wzmocnienie krawędzi ▪audio-kompatybilne odpinane ochraniacze na uszy ▪odpinana wkładka wewnętrzna ▪pasek do mocowania gogli ▪pokrowiec na kask ▪certyfikat bezpieczeństwa CE EN 1077:2007.

Kask Marker Ampire

  • Kod produktu: Kask Marker Ampire
  • Dostępność: Na stanie
  • 650,00 zł
  • 350,00 zł


Dostępne opcje