Kask Marker  Confidant Mips


Kask narciarski Confidant MIPS stanowi perfekcyjne wyważenie pod względem wagi, bezpieczeństwa, stylistyki, ale również i ceny. Przy pracach nad jego stworzeniem korzystano z doświadczenia wyłącznie kompetentnych testerów, dzięki czemu oferuje precyzyjne dopasowanie, maksymalną wygodę oraz całkowitą niezawodność. Najwyższą jakość kasku osiągnięto również za sprawą zaawansowanej konstrukcji IN-MOLD, a także innych technologii stosowanych z powodzeniem przez renomowaną markę MARKER (m.in. trójwymiarowe nauszniki czy też system indywidualnego dopasowania).


Skuteczną ochronę przed przepoceniem i przegrzaniem zagwarantowano dzięki najbardziej wydajnemu na rynku systemowi wentylacji MarkAIR, na który składają się kanały i otwory zapewniające stały, przyjemny dopływ świeżego powietrza. Precyzyjne i maksymalnie komfortowe dopasowanie kasku na całym obwodzie umożliwia system regulacji RTS 360°FIT, obsługiwany za pomocą ulokowanego z tyłu pokrętła, które można bez trudu obracać nawet w rękawicach. System MIPS sprawia, że kask skutecznie chroni nie tylko przed uderzeniami prostymi, ale także i skośnymi, czyniąc jazdę jeszcze bardziej bezpieczną. Odpinana wyściółka XDry Performance, wykonana z technicznej tkaniny oferującej tendencję do odprowadzania wilgoci na zewnątrz, zagwarantuje komfort, poczucie suchości i niezawodną ochronę przed zimnem. Fałdowana wyściółka Air Jam Climate Control pozwala na zakrycie otworów wentylacyjnych podczas mroźnych warunków, co pomoże uniknąć wychłodzenia. Odpinane, modelowane w 3D nauszniki bezuciskowe SoGnar zagwarantują maksymalną wygodę, dzięki możliwości ich konfigurowania, w zależności od swojego indywidualnego kształtu głowy, a także aktualnych warunków pogodowych. Ponadto nauszniki umożliwiają zachowanie odpowiedniej słyszalności i pozwalają na korzystanie z okularów.


 Opis:


- konstrukcja IN-MOLD, oferująca bezpieczeństwo, komfort, a także wyjątkową lekkość;

- system MIPS, skutecznie chroniący również w przypadku uderzeń skośnych;

- system wentylacji MarkAIR, zapewniający ochronę przed wilgocią oraz ciepłem;

- system regulacji całego obwodu RTS 360°FIT, obsługiwany za pomocą tylnego pokrętła;

- dodatkowa płytka z poliwęglanu na krawędziach, dla jeszcze wydajniejszej ochrony;

- odpinana wyściółka XDry Performance, zabezpieczająca przed zimnem i wilgocią;

- wyściółka Air Jam, pozwalająca zakryć otwory wentylacyjne podczas mroźnych warunków;

- odpinane nauszniki 3D SoGnar, które można modyfikować w zależności od kształtu głowy i warunków pogodowych;

Technologie:

Stabilna oraz wyjątkowo lekka konstrukcja IN-MOLD, składająca się z dwóch nierozerwalnych warstw: powłoki zewnętrznej z poliwęglanu, a także powłoki wewnętrznej - uformowanej pod wpływem ciepła pianki EPS. Tego typu konstrukcja oferuje wyjątkową wytrzymałość i odporność na zadrapania i wgniecenia, pianka EPS z kolei skutecznie pochłania wstrząsy oraz sprawia, że kask jest pozostaje maksymalnie komfortowy nawet w trakcie długiego użytku.

RTS 360° Fit System to technologia pozwalająca na maksymalnie szybkie i precyzyjne dopasowanie kasku do głowy na na całym obwodzie. Aby dokonać regulacji, wystarczy jedynie obracać ulokowane z tyłu pokrętło, aż do momentu uzyskania maksymalnego komfortu. Spraw w zaledwie kilka sekund, aby kask idealnie otulał Twoją głowę i nigdy nie ulegał irytującemu ślizganiu.

MarkAIR Channel System to najbardziej zaawansowany system termoregulacji dostępny na rynku. Oferuje bowiem nie tylko optymalny komfort cieplny, ale jednocześnie również brak zaparowanych soczewek od gogli. A wszystko za sprawą strategicznie rozmieszczonych i odpowiednio wyprofilowanych otworów i kanałów, znajdujących się skorupie i piankowym wypełnieniu. System MarkAIR dosłownie "wysysa" wilgoć i ciepło, ale robi to w taki sposób, aby nie powodować zaparowań soczewki. Jest całkowicie niezawodny bez względu na okoliczności.

Obecne kaski są w stanie zagwarantować skuteczną ochronę przed uderzeniami prostymi, ale gorzej radzą sobie z uderzeniami skośnymi. Właśnie dlatego wymyślono wielokierunkowy system ochrony MIPS, zapewniający skuteczną ochronę również wtedy, gdy uderzenie następuje pod kątem. MIPS ma postać dodatkowej warstwy o niskim tarciu, która została ulokowana między skorupą a wewnętrznym wypełnieniem. Dzięki niej, w trakcie uderzenia, skorupa delikatnie przemieszcza się, lepiej dostosowując się tym samym do konkretnego rodzaju uderzenia. W tym samym czasie wewnętrzna część kasku pozostaje w odpowiednim miejscu, więc w dalszym ciągu skutecznie zabezpiecza wrażliwe miejsca. MIPS stworzono na podstawie długich i żmudnych badań, aby jego działanie było jak najbardziej efektywne.


Marka

Marker

kod producenta: 143209-03-M

Płeć

Damskie

Męskie

Kolor

Bordowy

 Dane techniczne:

Kod: 143209-G-3

Płeć: unisex

Kolor: bordowy | czarny (maroon | black)

- waga (g): 430 (rozmiar 55-59);

- certyfikat: CE-EN-1077;

Kask Marker Confidant Mips 2024

  • Kod produktu: Kask Marker Confidant Mips 2024
  • Dostępność: Na stanie
  • 600,00 zł
  • 449,00 zł


Dostępne opcje