Narty  Skiturowe Volkl  Rise Beyond 98
model 2022
z wiązaniami Marker Alpinist 12
i oryginalnymi fokami 


Narty Volkl Rise Beyond 98 to ultralekki model skierowany do zaawansowanych narciarzy poszukujących konstrukcji, która sprawdzi się w trudnym terenie. Dzięki niewielkie masie ograniczysz wysiłek podczas podejść. Ich budowa zapewnia bezkompromisowe właściwości zjazdowe, pozwalając na agresywną i szybką jazdę.


Marka Volkl tworząc ten model nart, skupiła się na jak największym zminimalizowaniu ich wagi, aby zapewnić maksymalną oszczędność energii na długich i wyczerpujących podejściach. Nie odbyło się to jednak kosztem reponsywności nart. Wykorzystany rdzeń Tourlite Woodcore pozwolił bowiem na zachowanie pożądanej sztywności, dzięki temu narty są mocne i reagują na każdy nawet najmniejszy impuls inicjujący skręt.


Narty Volkl Rise Beyond 98 to wysokiej klasy model wykonany wyłącznie z najwyższej jakości materiałów. Za ich sprężystość, wytrzymałość i ultraniską wagę odpowiada drewniany rdzeń Tourlite Woodcore. W okolicy wiązań wykorzystano w nim buk, w pozostałych połączono topolę i paulownię aby maksymalnie zredukować wagę konstrukcji bez utraty sztywności. Dzioby Carbon.Tip wykonano z włókna węglowego co pozwoliło na dalszą redukcję masy, oraz pewność i stabilność podczas jazdy w skręcie. Połączenie wcześniej wspomianych materiałów sprawia, że narty doskonale sprawdzą się na podejściach za sprawą swej wyjątkowo niskiej wagi, pozostając przy tym niezwykle responsywnymi nawet podczas agresywnej i szybkiej jazdy w najtrudniejszym terenie.


Narty Volkl Rise Beyond 98 są na tyle szerokie, że pozwalają na osiągnięcie doskonałej nośności w świeżym puchu. Profil Tip Rocker odpowiada za zwinności narty i szybką inicjację skrętu, którą docenisz najbardziej na ciasnych i technicznych odcinkach zjazdów. Długa aktywna krawędź pozwoli Ci na zachowanie stabilności i pewności zarówno w krótkim jak i długim skręcie bez względu na warunki śniegowe. Nowy system mocowania fok Smart Skin Clip pozwala na błyskawiczne i intuicyjne zakładanie dedykowanych fok zarówno od dziobów jak i piętek nart.


Narty Volkl Rise Beyond 98 - najważniejsze cechy:

Ultralekka konstrukcja o freeridowej charakterystyce;

Rdzeń Tourlite Woodcore wykonany z buku, topoli i paulowni;

W zależności od strefy, poszczególne rodzaje drewna wpływają na właściwości nart;

Dzioby Carbon.Tip wykonane z włókna węglowego obniżają wagę konstrukcji;

Szerokość nart pozwala na zachowanie ich zwinności, przy jednoczesnej nośności w głębokim śniegu;

Profil Tip Rocker pozwala na zwrotność i szybką inicjację skrętu;

Długa aktywna krawędź pozwala na zachowanie stabilności i pewności w szybkim skręcie;

System mocowania fok Smart Skin Clip odpowiada za szybkie i intuicyjne zakładanie dedykowanych fok;

.

Taliowanie: 133- 98- 116 mm

Promień skrętu : 22,3m dla 184cm

Wiązania Marker Alpinist 12

Wiązania skiturowe Marker Alpinist 12 (w/o brake) to lekkie wiązanie wzmocnione carbonem. Przód modelu wykorzystuje technologię Intuitive Step In, która pozwala na łatwiejsze wpinanie buta poprzez gumowy ogranicznik, pozwalający na stabilizację przy wpinaniu. Szersza platforma zwiększa powierzchnię styku buta z wiązaniem. Intuitive Step In pozwala także na wpięcie buta, używając znacznie mniej siły. Tył wiązania także wzmocniony carbonem, daje możliwość ustawienia kąta podchodzenia 0º, 5º i 9º. Przepinanie pomiędzy wysokościami jest łatwe i możliwe do zrobienia za pomocą kija. Pięta wiązania pozwala na dobre przenoszenie sił z buta skiturowego podczas zjazdów, co przekłada się na szybszą reakcję narty i dynamiczniejsze skręty. Technologia ACTIVE LENGTH COMPENSATION pozwala na kompensację długości narty w zakresie 4 mm podczas wygięcia nart w skręcie.

Zakres regulacji do skorupy buta to: 320-335mm /zamontowane na  buta taki rozmiar 27 maks 29/

Oczywiscie jak będzie potrzebny inny roztaw to możemy fachowo przemontować wiązania pod pożądany rozmiar  /oczywiście gratisowo/

SKALA: 6-12 DIN

Nie ma znaczenia, czy jesteś na stoku, czy w otwartym terenie. Z fokami Mixmohair możesz połączyć oba tereny, ponieważ są naprawdę wszechstronne. Typ Mixmohair oznacza, że foki posiadają domieszkę nylonu, dzięki czemu są bardzo trwałe i bardzo wytrzymałe. Między innymi dobrze trzymają na śniegu bez ślizgania się, a dzięki nowej technologii klejenia Smart Glue doskonale trzymają się na nartach. Jednocześnie można je łatwo odkleić od nart. Krótko mówiąc, pokonywanie tysięcy metrów z tymi fokami jest nieco przyjemniejsze.


Narty w  dobrym  stanie technicznym  i wizualnym. Normalne eksploatacyjne ślady użytkowania  na szacie graficznej nart i wiązań. Krawędzie dość grube i równe - 1,5-1,6mm realne zużycie na poziomie 20-25% - nowe krawędzie są w grubości ok: 2mm. Ślizgi również w bardzo dobrym stanie są przeserwisowane gotowe do jazdy.

Foki minimalnie używane w bardzo dobrym stanie

W skali do 10 - narty oceniam na 7- 7,5 !!

CENA NOWEGO TAKIEGO ZESTAWU  W SEZONIE  TO PONAD 4000ZŁ

NARTY OKOŁO 2000ZŁ + WIĄZANIA 1500ZŁ + FOKI 600ZŁNarty Volkl Rise Beyond

  • Kod produktu: Narty Volkl Rise Beyond
  • Dostępność: Na stanie
  • 4.400,00 zł
  • 1.799,00 zł


Dostępne opcje