Narty Volkl Blaze 94 model 2023
z wiązaniami Marker Kingpin 10 Demo


Narty skiturowe Volkl Blaze 94 Flat posiadają specjalną płytkę z Titanalu pod wiązaniem, która znacząco wpływa na inicjację skrętu i przeniesienie sił z buta na nartę. Co więcej, system Tip&Tail Rocker pozwala na łatwe prowadzenie narty w puchu.


Inżynierowie i konstruktorzy marki Volkl w tym modelu zrealizowali cel, jakim było stworzenie lekkiej narty o wszechstronnym zastosowaniu, z mocniejszym naciskiem na jazdę poza trasami. Volkl Blaze 94 Flat to narta, która poradzi sobie w puchu po pachy, wylodzonych żlebach, ale także zachwyci prowadzeniem na perfekcyjnie przygotowanym sztruksie.


Narty skiturowe Volkl Blaze 94 Flat to model, który został wykonany z najwyższej jakości materiałów. Wielowarstwowy rdzeń stworzono z połączenia buku i topoli, co pozwoliło na osiągnięcie niskiej wagi konstrukcji i pożądanej responsywności. Sprawia to, że narty zachowują się jak narty zjazdowe, są mocne i wyjątkowo precyzyjne, nawet w miękkim śniegu. Narty wykorzystują geometrię 3D Radius i profil Tip&Tail Rocker co nadaje im wyjątkowo wszechstronnego charakteru. 3D Radius to rozwiązanie, które sprawia, że narta ma trzy promienie skrętu, pozwalając na dostosowywanie się do warunków i stylu jazdy użytkownika, zapewnia więc maksymalną wszechstronność i stabilność podczas pokonywania kolejnych zjazdów. Tip&Tail Rocker pozwala z kolei na lepsze prowadzenie narty w głębokim śniegu.


Narty skiturowe damskie Volkl Blaze 94 Flat posiadają w swej konstrukcji również inne funkcjonalne rozwiązania. W okolicy wiązań model został wyposażony w płytkę montażową z Titanalu, która sprawia, że narty reagują błyskawicznie na każdą siłę inicjującą skręt. Model posiada pełny sidewall zwiększający przekaz mocy na pełnej długości nart, oraz chroniący je przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas jazdy. Wykorzystany w konstrukcji ślizg to szybki i wytrzymały P-Tex 2100.


Narty Volkl Blaze 94 Flat - najważniejsze cechy:

Freeridowa konstrukcja o wyjątkowo niskiej masie i wszechstronnej charakterystyce;

Wytrzymały wielowarstwowy drewniany rdzeń wykonany z połączenia buku i topoli;

Geometria 3D Radius polegającą na nadaniu nartom trzech różnych promieni skrętu zapewnia im wszechstronny charakter;

Profil Tip&Tail Rocker doskonale sprawdzi się w miękkim i głębokim puchu;

Płytka pod wiązaniami wykonana z Titanalu zapewnia nartom wyjątkową responsywność;

Full sidewall chroni nartę przed uszkodzeniami mechanicznymi i pozwala na szybką i agresywną jazdę na krawędziach;

Wykorzystany w konstrukcji spiekany ślizg P-Tex 2100 jest trwały i posiada niski współczynnik tarcia

Taliowanie: 134- 94- 116 mm

Promień skrętu : 19m dla 186cm

Wiązania zjazdowe Marker Kingpin 10 Demo

Bardzo wygodne, zarówno podczas chodzenia jak i zakładania, które dzięki regulowanym elementom jest bardzo łatwe.

Szeroki rozstaw śrub, sześć twardych sprężyn na czubku i XXL Power Transmitter zapewniają wyjątkowy transfer energii.

Pionowe podpory w zakresie od 0° do 13° i piętka KINGPIN z certyfikatem DIN/ISO zapewniają nieporównywalnie wyższe parametry bezpieczeństwa dla tego typu wiązania.

Wiązanie KINGPIN 10 DEMO ma te same parametry co wiązania KINGPIN 10, ale dodatkowo łatwo regulowany system wielkości – naprawdę nowa era w pożyczaniu nart touringowych.

Zakres regulacji do skorupy buta to: 265-356mm

SKALA: 4-10 DIN

VOLKL BLAZE 94 /186/ 2023 + KINGPIN10 SUPER STAN 

Narty w super stanie technicznym  i wizualnym. Minimalne pojedyncze ślady użytkowania - drobne ryski na szacie graficznej nart i wiązań. Krawędzie grube i równe - 1,9-2,0mm  grubość krawędzi - nowe mają ok: 2,0mm grubości -  a więc praktycznie - zero zużycia technicznego. Ślizgi również w super  stanie bez żadnych ubytków czy wypełnień. Powierzchowne minimalne ryski nie wymagają serwisowania

W skali do 10 - narty oceniam na 9,0 !!

Na narty  używane udzielamy pełnej 24 miesięcznej GWARANCJ

CENA NOWEGO  ZESTAWU  W SEZONIE TO 4000ZŁ

Narty Volkl Blaze 94 2023

  • Kod produktu: Narty Volkl Blaze 94 2023
  • Dostępność: Na stanie
  • 5.000,00 zł
  • 1.799,00 zł


Dostępne opcje